22 221 89 01
502 301 001

Nasz zespół

Lekarze specjaliści

lek. med. Grażyna Rogulska

Pomysłodawczyni, założycielka i prezes Centrum Medycyny Zintegrowanej.

Specjalistka chorób wewnętrznych z doświadczeniem klinicznym zdobytym w Klinice Chorób Wewnętrznych i Zakładzie Medycyny Nuklearnej Centralnego Szpitala Klinicznego w Warszawie. Od 20 lat prowadzi prywatną praktykę lekarską łączącą osiągnięcia medycyny akademickiej i Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (akupunktura, dietetyka).

Dyplomowana specjalistka akupunktury wg TMC (Pekin 2002r.). Ukończyła liczne kursy praktyczne i teoretyczne akupunktury na Uniwersytetach Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w Pekinie i Nankinie (lata: 1998, 2000, 2002, 2005), a także 4 letnie studia TMC i 3 letnie studia Diagnostyki Różnicowej TMC w Avicenna Institute. Brała udział w licznych kursach Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w Polsce i za granicą.
Wykładowczyni Polskiego Towarzystwa Akupunktury i Szkoły Tradycyjnej Medycyny Chińskiej TOMO w Gdańsku. Członkini Zarządu Mazowieckiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Akupunktury.

lek. med. Helena Gworek

Lekarz chorób wewnętrznych, reumatolog. Dyplomowany specjalista medycyny chińskiej (Pekin 2002) zajmuje się akupunkturą, ziołolecznictwem. Ukończyła kursy praktyczne i teoretyczne w Chinach (2000,2002,2003) oraz liczne kursy Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w Polsce i za granicą. Posiada wieloletnie doświadczenie w leczeniu chorób wewnętrznych, leczeniu akupunkturą, ziołami. Jest specjalistą medycyny estetycznej i przeciw-starzeniowej. Wykonuje nowoczesne zabiegi estetyczne na bazie naturalnych składników oraz zabiegi leczenia chorób reumatycznych m.in. z wykorzystaniem osocza.

lek. med. Teresa Klonowska-Stajniak

Lekarz specjalista rehabilitacji medycznej.

Od ponad 20 lat pracuje w Ośrodkach Rehabilitacyjnych w Konstancinie zarówno w oddziałach stacjonarnych jak i w ambulatorium.

W swojej działalności uważa że, w zachowaniu i przywracaniu zdrowia człowieka najważniejsze są metody naturalne : ruch, dieta, ziołolecznictwo, akupunktura a także metody przyrodolecznicze takie jak: światłolecznictwo, elektroterapia, hydroterapia, masaże, moxowanie, aromoterapia.
Dyplomowana specjalistka w zakresie akupunktury.
Posiada ukończone kursy z zakresu ziołolecznictwa europejskiego wg. J.Rossa; medycyny według św. Hildegardy; kursy fizjoterapeutyczne wg. metody Mc Kenziego w zakresie profilaktyki schorzen narządu ruchu.

lek. med. Justyna Łyczkowska

Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie, specjalistka chorób wewnętrznych, medycyny nuklearnej, reumatologii oraz hipertensjologii.

Od lat pracownik Centralnego Szpitala Klinicznego MSW w Warszawie, m.in. w Zakładzie Medycyny Nuklearnej, Klinice Reumatologii i Chorób Wewnętrznych i Klinice Kardiologii Zachowawczej i Nadciśnienia Tętniczego.

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem nadciśnienia tętniczego,chorób układu kostno-stawowego, chorób układowych tkanki łącznej , dny moczanowej i osteoporozy. Diagnostyka ultrasonograficzna jamy brzusznej, piersi, tarczycy, ślinianek , węzłów chłonnych oraz układu moczowego i prostaty. Specjalizująca się w badaniu i wykrywaniu chorób wewnętrznych, m.in. chorób sutka, gastroenterologii, chorób wątroby, trzustki i jelit.

Dr Katarzyna Komorowska, DC

Doktor chiropraktyki, fizjoterapeuta

Swoją działalność specjalistyczną  rozpoczynała   w Polsce jako fizjoterapeutka i masażystka oraz instruktorka jogi.  W roku 1998 wyjechała do USA gdzie uzyskała licencjat  (Bachelor of Professional Studies) z dziedziny medycyny holistycznej. Następnie, po  studiach na renomowanym uniwersytecie New York Chiropractic College  w stanie Nowy York, zdobyła tytuł Doktora Chiropraktyki (Doctor of Chiropractic) .

Do roku 2014 prowadziła w Stanach Zjednoczonych prywatną praktykę terapii manualnej  równolegle ucząc jogi i kierując grupowymi zajęciami usprawniającymi na  prestiżowym uniwersytecie Cornell University, Ithaca, NY.  W ciągu 25 lat działalności zawodowej swą specjalistyczną wiedzę  oferowała zróżnicowanym grupom społecznym, często o wieloetnicznym i wielokulturowym  przekroju.

Pasją dr Kasi było i nadal pozostaje zgłębianie wiedzy o czynnikach sprzyjających odwracaniu procesów chorobowych i odzyskiwaniu oraz utrzymywaniu pełni zdrowia fizycznego i psychicznego.

Terapeuci

mgr Jolanta Gruhn

Terapeutka Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Z wykształcenia i zamiłowania biolog, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Przez lata pracownik Zespołu Cytogenetyki Klinicznej w Szpitalu Dziecięcym w Dziekanowie Leśnym.

We francusko-niemieckim Instytucie Avicenna ukończyła 4 letni kurs Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, 3 letni kurs Dietetyki Leczniczej wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej oraz 3 letni cykl kursów Kombinacje punktów akupunkturowych i Diagnostyka Różnicowa.
Swoją wiedzę stale uzupełnia biorąc udział w szkoleniach w kongresach w Polsce i zagranicą, m.in. kurs ziołolecznictwa wg TMC.

Pasjonatka naturalnych metod leczenia, entuzjastka zmian w stylu życia i w odżywianiu, które prowadzą do poprawy zdrowia i samopoczucia na na poziomie fizycznym, psychicznym i duchowym. W codziennej pracy terapeutycznej łączy akupunkturę, zalecenia medycyny chińskiej i dietetyki. ze współczesną wiedzą o zdrowiu i odżywianiu człowieka.

mgr Joanna Reszka

Terapeutka Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, studiowała biologię na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Nauki o Środowisku na Uniwersytecie w Wageningen w Holandii, przez 4 lata prowadziła projekt badawczy w zakładzie Conservation Genetics na Uniwersytecie w Groningen w Holandii.

Od 2010 roku zgłębia pasję związana z holistycznym podejściem do człowieka i rozwija się na ścieżce terapeuty. Masażystka shiatsu, dyplomowana masażystka dźwiękiem według  metody Petera Hessa, zgłębianie medycyny chińskiej rozpoczęła w Krakowie uczestnicząc w kursach dietetyki medycyny chińskiej, akupunktury oraz ziołolecznictwa, w latach 2013-2015 pracowała w Centrum Medycyny Chińskiej w Krakowie jako masażystka i akupunkturzystka. Absolwentka Szkoły Tradycyjnej Medycyny Chińskiej TOMO, ukończyła dwuletnią specjalizację Akupunktura oraz dwuletnią specjalizację Ziołolecznictwo. Od 2016 roku uczestnik Programu Mistrzowskiego Dziedzicznej Szkoły Klasycznej Medycyny Chińskiej Qi Lu (http://www.tomo.edu.pl/szkola-tomo/program-master/ ) pod opieką Prof. Dr Li Jie. W              2018 roku uczestniczyła w stażu klinicznym w Jinan, Chiny. Nieustannie rozwija swoje umiejętności na specjalistycznych kursach.

dr Joanna Kantor-Martynuska

Psycholog, doktor nauk humanistycznych, specjalistka z zakresu kierowanej detoksykacji.

Ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim. Stypendystka Fundacji Fulbrighta i francuskiego programu Egide. Odbyła szkolenia terapeutyczne z zakresu psychoterapii Gestalt, terapii rodzin i muzykoterapii. Przez 2 lata przebywała na stażach terapeutycznych i naukowych w kraju (Collegium Medicum UJ) i za granicą (USA, Francja). W latach 2006-2015 pracowała jako badaczka i nauczycielka akademicka. Autorka prac naukowych z dziedziny psychologii, publikowanych m.in. w renomowanych czasopismach krajowych i zagranicznych oraz wielu wystąpień na międzynarodowych konferencjach naukowych.

W pracy terapeutycznej łączy wiedzę i doświadczenie psychologa z holistycznym podejściem do zdrowia, opartym na wspomaganiu i stymulowaniu naturalnej odporności, zwracając szczególną uwagę na sferę emocji, doświadczeń życiowych, tryb życia, dietę i biologiczne uwarunkowania organizmu. Prowadzi detoksykację oraz konsultacje i pomoc psychologiczną dla dzieci i dorosłych.

mgr Teresa Majewska

psychodietetyk (SWPS), dietetyk TCM (Avicenna Institute), członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Prowadzi konsultacje indywidualne oraz rodzinne, treningi żywieniowe, warsztaty, wykłady.
Od ponad 15 lat jest związana zawodowo z promocją zdrowia, w szczególności z wpływem diety na profilaktykę oraz leczenie chorób cywilizacyjnych
–chorób sercowo-naczyniowych,
-chorób układu oddechowego,
-otyłości,
-cukrzycy,
-chorób onkologicznych,
-chorób układu pokarmowego,
-problemów psychologicznych-zaburzeń odżywiania, uzależnień, zaburzeń nastroju
-chorób alergicznych,
-itp…
Opracowała autorski projekt Modelu optymalizacji stylu życia z uwzględnieniem wartościowego odżywiania, aktywności fizycznej oraz świadomości.
W oparciu o zasady wartościowego odżywiania pomaga dostosować sposób żywienia do indywidualnych potrzeb, z uwzględnieniem wieku, kondycji, konstytucji, przyzwyczajeń i upodobań żywieniowych, trybu życia, uwarunkowań genetycznych oraz warunków środowiska.

Johanna M Zeyer

Międzynarodowy coach, trener i mówca w obszarach biznesu i prywatnym: coaching kariery, integralna droga biznesowa/zawodowa i komunikacja. Szkolenia, warsztaty oraz sesje coachingowe (3.000 h przepracowanych z ludźmi) także w języku niemieckim. Korzysta ze swojego, zdobytego zarówno w Polsce jak i za granicą (głównie w Niemczech), doświadczenia w pracy w biznesie. Pracowała dla: Deutsche Leasing, Unilever, Societe General Equipment Finance.

W roli Marketing Managera odpowiadała za: budowanie strategii marketingowej, rozwój konkretnych produktów, rozwój oddziałów w Polsce, tworzenie corporate identity i przepływ informacji między firmą matką w Niemczech i oddziałami w Polsce, a także budowanie zespołów (dział handlowy, back office, dział ryzyka, dział księgowy). Jako konsultant biznesowy, prowadziła też szereg projektów doradczych dla branży finansowej oraz lotniczej. Przez lata angażowała się jako wolontariuszka w pracę na rzecz: Szkoły Niemieckiej w Warszawie, WIB Kultur. Współpracowała z Günterem Grassem, Władysławem Bartoszewskim, Stefanem Möllerem, Markiem Belką, Jürgenem Rüttgersem.

WYKSZTAŁCENIE
Design – ASP, Gdańsk
Ekonomia, specjalizacja marketing – Hochschule für Wirtschaft und Politik, Hamburg Niemcy
Coaching – Noble Manhattan Coaching
Warsztaty / szkolenia – m.in. Anthony Robbins (Unleash The Power Within, The Way Ahead), Brain Tracy (Sprzedaż), Harv Eker (MMI)
Akademia Wpływowego Mówcy – Krzysztof Hillar

Jej pasją, misją i profesją są ludzie oraz ich szeroko pojęty, integralny rozwój osobisty w ich drodze do pełnienia prywatnego i biznesowego. Łącząc wiele nurtów rozwojowych (coaching, kinezjologię interpersonalną, ustawienia systemowe, karty coachingowe i elementy Gestalt,) wypracowałam moja oryginalną, własną metodę pracy w procesach coachingowych. Podchodzi holistycznie do pracy z ludźmi, stosuje metodę coachingu ukierunkowanego na człowieka jako całość. Stale poszukuje nowych metod, które skutecznie prowadzą do zmian w życiu ludzi (3.000 h przepracowanych z ludźmi). Prowadzi sesje i warsztaty także w języku niemieckim.

Kinga Molenda

Certyfikowana refleksoterapeutka.
Absolwentka Międzynarodowej Akademii Refleksologii i Terapii Meridianowej w Warszawie; ukończyła zawodowy III stopniowy Kurs Refleksologii Stóp i Terapii Meridianowej.
Ukończyła również: kurs Refleksologii rąk oraz warsztat Miofascioplastyki twarzy, szyi i dekoltu w Międzynarodowym Instytucie Refleksologii Twarzy w Warszawie.

Prowadzi zabiegi dla dorosłych, młodzieży oraz dzieci w wieku przedszkolnym.
Pracując z dziećmi łączy w zabiegu refleksologię stóp i rąk. Najmłodsi pacjenci otrzymują wsparcie głównie w zakresie wzmocnienia odporności ale też lepszego radzenia sobie z zaburzeniami typu ADHD, zespół Aspergera.
Pracuje z młodzieżą, która dotkliwie przeżywa okres buntu.

W refleksoterapii osób dorosłych pracuje z intencją:
– odpuszczenia napięć, redukcji stresu, uwolnienia emocji oraz oczyszczenia umysłu z gonitwy myśli.
Dla celów:
– głębokiego uzdrawiającego wyciszenia, relaksu i przywrócenia sił witalnych;
– motywacji i inspiracji do zmian na lepsze, do transformacji życia.

mgr Tomasz Kolbus

Dyplomowany fizjoterapeuta,specjalista terapii manualnej, absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Specjalizuję się w terapii manualnej oraz terapii powięziowej. Uczestniczył w licznych szkoleniach podyplomowych z zakresu terapii manualnej .W swojej pracy charakteryzuję się holistycznym podejściem do problemów pacjenta.
Prawidłowe funkcjonowanie układu ruchu jest uzależnione od właściwej pracy układu krwionośnego i nerwowego, a także odpowiedniej pracy narządów wewnętrznych. Dlatego zawsze stara się znaleźć przyczynę problemu. W pracy w gabinecie kieruję się zasadą : Nie co się zepsuło , tylko dlaczego? Przez wiele lat był związany ze sportem. Trenował piłkę nożną oraz bieganie długodystansowe, obecnie jego pasją jest zgłębianie wiedzy na temat zdrowia ludzkiego ciała. Skutecznie pomagam pacjentom z bólami kręgosłupa, z dysfunkcjami stawów obwodowych oraz w powrocie do zdrowia po urazach.

Anna Bahniuk

Absolwentka Aloha International, ukończyła III stopniowy kurs Kino Mana Hawajskiej pracy z ciałem – masaż Lomi Lomi Nui. Jej nauczyciele – Małgorzata Szokalska – kurs masażu Lomi Lomi Nui w stopień podstawowy. Susan Pa’iniu Floyd – kurs Kino Mana – stopień zaawansowany Practitioner Training. Masaż lomi Lomi Nui wykonuje od 9 lat. Prowadzi własną praktykę oraz współpracuje z Ośrodkami Rozwoju osobistego. Pasjonatka kultury Hawajskiej, prowadzi kursy z pracy z ciałem według standardów Aloha International- Kursy lomi Lomi Nui oraz tradycyjnego tańca Hula.

  • W pracy z ludźmi najważniejsza jest intencja i uważność.
  • Przywrócenie równowagi i harmonii w ciele
  • Uwolnienie od napięć i stresu
  • Wyciszenie i relaksacja
  • Motywacja do działania i zmian na lepsze

Aloha Nui Loa

mgr Piotr Zduńczak

Magister rehabilitacji, absolwent Wydziału Rehabilitacji Ruchowej Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej.Ruch i terapia to wypadkowa sprawności człowieka na którą należy spojrzeć kompleksowo, przez pryzmat stylu życia, przebytych urazów oraz świadomości danej osoby na temat swojego zdrowia. Moje doświadczenie w pracy z ciałem to oprócz terapii manualnej i, wieloletnie doświadczenie jako instruktor sportów walki i fitness. Podczas prowadzonych przeze mnie ćwiczeń, kładę duży nacisk na bezpieczeństwo i terapeutyczny wpływ treningu na aparat ruchu ćwiczących..
Pierwsza wizyta: To przede wszystkim konsultacja mająca na celu określenie rodzaju dolegliwości oraz szczegółowy wywiad, dzięki któremu mogę jak najdokładniej określić ewentualne przyczyny dolegliwości bólowych i zaplanować terapię.
Działanie terapeutyczne koncentruję na wykorzystaniu nastepujacych metod :
• Metoda dr Ackermanna – Ackermann College of Chiropractic Sztokholm
• Terapia punktów spustowych
• Masaż klasyczny
Często zadawane pytanie w gabinecie brzmi: po ilu zabiegach nastąpi poprawa ?Czasem wystarczy jeden lub kilka zabiegów a w innych sytuacjach proces dojścia do znacznej poprawy stanu funkcjonalnego trwa dłużej. Wszystko zależy od przyczyny problemu. Wszystko to jest dokładnie omawiane tak, żeby pacjent miał pełną świadomość swojej sytuacji.

Recepcja

Mieczysława Piaskowska

Asystentka

Facebook